پنجشنبه 02 خرداد 1398
فرماندار تنگستان : جمع آوری 12 تن خرما در تنگستان به ارزش 200 میلیون به عنوان زکات در سال گذشته (کدخبر: 4841)
فرماندار تنگستان : جمع آوری 12 تن خرما در تنگستان به ارزش 200 میلیون به عنوان زکات در سال گذشته
 

 
 

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری تنگستان -فرماندار تنگستان در نخستین شورای زکات شهرستان تنگستان اظهار داشت: ترویج فرهنگ زکات در بین اقشار مختلف جامعه و به خصوص کشاورزان و باغداران ضروری است.

عبدالحسن رفیعی پورفرماندار شهرستان تنگستان افزود: نیاز است که با یک آسیب شناسی، روش‌ها و زمینه‌های جذب بیشتر زکات از مودیان مشخص شود تا با اطلاع رسانی وسیع در خصوص هزینه کرد زکات، میزان زکات جمع آوری شده از مودیان افزایش یابد؛ چشم انداز موجود نشان دهنده رشد آگهی مودیان زکات است هر چند که تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.
فرماندار تنگستان با اشاره به تورم موجود در جامعه بیان کرد: دولت در راستای کمک به اقشار مختلف جامعه و به خصوص اقشار نیازمند و آسیب پذیر اقدام به ارائه بسته‌های حمایتی متفاوتی کرده که در تخصیص به مجموعه کمیته امداد و خانواده‌های تحت پوشش به خوبی دیده می‌شود.

وی با اعلام این که سال گذشته 12 تن خرما به ارزش 200 میلیون تومان به عنوان زکات در این شهرستان جمع آوری شده، ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم که در سال جاری بحث فروش خرمای جمع آوری شده از محل زکات انجام و میزان ریالی آن به خانواده‌های تحت پوشش تخصیص یابد.

این مقام عالی دولت در تنگستان  با اشاره به ضرورت مدیریت جمع آوری زکات فطریه به شکل متمرکز، گفت: سعی ما این است که با مدیریت بهینه از پراکندگی جمع آوری زکات فطریه جلوگیری شود تا در خصوص هزینه کرد آن شاهد انحرافی توسط انواع و اقسام مراکز خیریه نباشیم.

منبع :  روابط عمومی فرمانداری تنگستان - نعمت اله پولادی    1398/2/22 21:45        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )