پنجشنبه 02 خرداد 1398
فرماندار تنگستان : باید فضای لازم را برای مشارکت بیشتر معلولان و سالمندان فراهم کنیم. (کدخبر: 4837)
فرماندار تنگستان  : باید فضای لازم را برای مشارکت بیشتر معلولان و سالمندان  فراهم کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تنگستان -عبدالحسن رفیعی پور فرماندار تنگستان  در نشست کمیته مناسب سازی و شورای سالمندان شهرستان ضمن تاکید بر مناسب سازی محیط شهری برای معلولین و سالمندان اظهار داشت: با توجه به جمعیت یک میلیون ۳۰۰ هزار نفری معلولان و تعداد زیاد سالمندان که بزرگترین گروه اقلیت جامعه هستند نیاز است به حوزه کاری و وضعیت آنها توجه خاصی شود.

وی بیان داشت: باید فضای لازم را برای مشارکت بیشتر معلولان و سالمندان در جامعه و دسترسی آسان آنها به اطلاعات و خدمات فراهم کنیم.

فرماندار تنگستان یادآور شد: در بحث حمایت از معلولین و سالمندان شعار خوب داده می‌شود اما هنوز در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص ضرورت مناسب سازی فضاهای اداری نیز نتوانسته‌ایم کاری انجام دهیم و خیلی از ادارات دولتی در ساخت و سازهای جدید هم که انجام می‌دهند موضوع مناسب سازی رعایت نمی‌کنند.

وی ادامه داد: در راستای اجرای قانون مناسب سازی محیط برای معلولان و سالمندان، نیاز است که بهزیستی نقش نظارتی و پیگیری جدی خود را در دستور کار قرار دهد.

فرماندار تنگستان خواستار برگزاری برنامه‌های جشن و برنامه‌های نشاط آور و شاد ویژه معلولان و سالمندان با استفاده از گروه‌های هنری شهرستان شد.

وی بیان کرد: حوزه عمرانی فرمانداری در ساخت و سازها، پیاده‌رو و پارک‌های شهرداری‌های شهرستان برای رعایت بیشتر مناسب سازی برای معلولان و سالمندان نظارت لازم داشته باشند.

این مقام عالی دولت در تنگستان افزود: در ساخت و سازهای روستایی برای مناسب سازی بیشتر کوچه و پیاده روها بنیاد مسکن نظارت لازم داشته باشند و همچنین اماکن ورزشی نیز اداره ورزش و جوانان شهرستان نظارت لازم معمول نماید.

منبع :  روابط عمومی فرمانداری تنگستان - نعمت اله پولادی    1398/2/21 16:35        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )