پنجشنبه 02 خرداد 1398
اتحاد و انسجام موجب پیشرفت کشور می شود (کدخبر: 4362)
اتحاد و انسجام موجب پیشرفت کشور می شود
 


به گزارش  روابط عمومی فرمانداری تنگستان -عبدالکریم گراونداستاندار بوشهر در جلسه شورای اداری  تنگستان با تاکید بر نقش مهم همدلی و وحدت  در توسعه و پیشرفت جامعه اظهار داشت: در شرایط حساس کنونی که دشمن با حربه های مختلف در تلاش برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی است جامعه بیش از هرچیزی به اتحاد و انسجام نیاز دارد.
وی بیان کرد: در این برهه حساس زمانی نگاه های سیاسی باید کنار گذاشته شود و اولویت همه افراد تامین امنیت ملی و کمک به دولت باشد و از هر موضوعی که ممکن است به اختلاف تبدیل شود پرهیز شود.
گراوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت بالقوه شهرستان تنگستان افزود: با توجه به نرخ بالای بیکاری در این شهرستان تهیه سند توسعه ضروری است.
استاندار بوشهر با اشاره به انتصاب ها دراستان گفت: درانتصاب ها تا به پاک دستی، پی گیر و سالم بودن مجری سیاست های دولت به حجت شرعی نرسم آن را انجام نمی دهم.
گراوند تاکید کرد: عدالت تنها مربوط به توزیع اعتبارات نیست بلکه در دادن مناصب مدیریتی به فرزندان شایسته کل استان نیز مربوط می شود.
گراوند با اشاره به چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی افزود: در همین راستا در کمترین زمان ممکن برنامه ها و پروژه های افتتاحی دهه مبارک فجر در استان باید مشخص شود.
وی ادامه داد: اعتبارات جاده ساحلی دلوار ملی و مربوط به وزارت نفت است و نمی توانیم هزینه ای در آن داشته باشیم با این وجود تعهد 100 میلیارد ریالی برای ساماندهی این جاده را پذیرفته ایم.
گراوند بیان کرد: در دولت تدبیر و امید برای مهار روان آب ها اقدامات بسیار خوبی از جمله احداث چندین سد کوچک و بزرگ شروع شده است.
وی یادآور شد: سد خائیز از جمله سدهای در دست احداث استان بوشهر و از مصوبات سفرریاست جمهوری است که از محل اعتبارات استان 80 میلیارد ریال برای ادامه احداث آن تا پایان سال اختصاص داده شده است.
گراوند افزود: سال گذشته برای تجهیز و تکمیل بیمارستان امام حسین (ع) اهرم 25 میلیارد ریال اختصاص یافته که
علت انجام نشدن آن پیگیری می شود.
گرواند تاکید کرد: تلاش می شود با استفاده از همه ظرفیت ها شهرستان تنگستان در جایگاه نام بزرگی که دارد قرار گیرد.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز یکی از مشکلات کشورعدم توازن منطقه ای است و مسائل و مشکلاتی که از این موضوع در مناطق محروم ،برخوردار و کلان شهرها ایجاد شده بر هیچکس پوشیده نیست.
سید کمال الدین شهریاری افزود: در زمان حاضر به دلیل عدم توازن بخشی و منطقه ای بیش از 11 میلیون حاشیه در کنار کلان شهرها در حال زندگی هستند که این مساله از نظر امنیتی، سیاسی و اجتماعی در کشور بعنوان یک معضل شناخته می شود.
وی با بیان اینکه 70 درصد جمعیت شهرستان تنگستان روستایی است ادامه داد: براساس آمار رسمی سازمان برنامه و بودجه استان نرخ بیکاری در این شهرستان بالای 18درصد است.
شهریاری در خصوص بیمارستان اهرم گفت: پس از 29سال هنوز این بیمارستان به روند خدمت دهی نرسیده است.
وی برضرورت اهتمام مدیریت ارشد استان در رسیدگی به مناطق محروم استان تاکید کرد.
نماینده مردم دشتی وتنگستان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنگستان تابلو وبرگ زرین مبارزاتی استان بوشهر است گفت: پس از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی نباید شاهد عقب ماندگی و یا محرومیت شهرستان تنگستان باشیم.
در این آئین عبدالحسن رفیعی‌پور به عنوان فرماندار تنگستان معرفی و از خدمات عادل دهدشتی فرماندار سابق تنگستان و احمد دشتی سرپرست این فرمانداری تجلیل شد.
منبع :  روابط عمومی فرمانداری تنگستان - نعمت اله پولادی    1397/8/30 19:29        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )