پنجشنبه 02 خرداد 1398
فرماندار تنگستان: عملیات لایروبی اسکله بندر بوالخیر اجرایی می‌شود (کدخبر: 4258)
فرماندار تنگستان: عملیات لایروبی اسکله بندر بوالخیر اجرایی می‌شود


 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تنگستان - احمد دشتی سرپرست فرمانداری تنگستان  در نشست تکریم و معارفه مسول دفتر امور دریایی و بندری بندر بوالخیر در بخش دلوار، اظهار داشت: پروژه ی لایروبی اسکله بندر بوالخیر در مرحله مناقصه است و پیش بینی می شود در ماه آینده، عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود.

سرپرست فرمانداری تنگستان اضافه کرد: این پروژه با عمق ۴ متر اجرا خواهد شد که باعث می شود شناورها و لنج های با تناژ بالا، قابلیت پهلوگیری در این اسکله را داشته باشند.

وی تصریح کرد: توسعه زیرساخت‌های بندری از عمده مطالبات مردمی است که در حوزه ساحلی تنگستان سکونت داشته و معیشت آنها در ارتباط و وابسته به دریاست و این مهم در برنامه های کاری و اولویت دار فرمانداری شهرستان است.

دشتی  افزود: با توجه به ظرفیت بالایی که در خصوص صادرات کالا و مواد غذایی از طریق بندر بوالخیر ایجاد شده است، توسعه این زیرساخت‌ها در بوالخیر، می تواند نقش مهمی در تسریع فرایند بارگیری و تخلیه داشته باشد.

این مقام مسول لایروبی اسکله بندر محمدعامری و بوالخیر را به منظور پهلوگیری شناورهایی با تناژ بالا و همچنین برای امکان پهلوگیری شناورهای فلزی لازم و ضروری دانست و گفت: توسعه اسکله بوالخیر به منظور تسریع در فرایند بارگیری و تخلیه، می بایست از ۵۰ متر به ۲۰۰ متر اجرایی شود.

سرپرست فرمانداری  تنگستان همچنین تجهیز اسکله بندر بوالخیر به سیستم اطفای حریق و شناور آتش خوار را به سبب آتش‌سوزی‌های اخیر ضروری دانست و خواستار تجهیز این اسکله به این موارد ایمنی شد.

در این نشست که با حضور معاون امور دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و در دفتر فرماندار تنگستان برگزار شد، از زحمات سعید فقیه مسول دفتر امور دریایی و بندری سابق بندر بوالخیر تقدیر و احمد رییسی برای این سمت معارفه شد.

منبع :  روابط عمومی فرمانداری تنگستان - نعمت اله پولادی    1397/3/27 10:19        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )