پنجشنبه 02 خرداد 1398
معاون عمرانی و امور برنامه ریزی فرمانداری تنگستان: وضعیت سگ های ولگرد در شهرستان تنگستان ساماندهی می شود (کدخبر: 4229)
معاون عمرانی و امور برنامه ریزی فرمانداری تنگستان: وضعیت سگ های ولگرد در شهرستان تنگستان ساماندهی می شود 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تنگستان، مهندس پرویز شعبانی، معاون امور عمرانی فرماندار شهرستان تنگستان در نشست شورای سلامت این شهرستان گفت: با توجه به مشکلاتی که وجود سگ های ولگرد در شهرستان ایجاد کرده است؛ وضعیت آنها ساماندهی می شود.
معاون برنامه ریزی و امور  عمرانی فرمانداری تنگستان تصریح کرد : : ساماندهی وضعیت سگ های ولگرد یک امر بین بخشی بوده و برای تحقق آن نیازمند همکاری نهادهایی از جمله شبکه بهداشت و درمان، محیط زیست، شهرداری ها و غیره است.
وی  خاطر نشان کرد: شهرداری های شهرستان با همکاری نهاد منابع طبیعی زمین مناسب برای فنس کشی و نگهداری سگ ها را شناسایی کرده، در مراحل بعد نهادهایی مانند شبکه بهداشت و درمان، دامپزشکی و غیره در این امر مشارکت خواهند کرد؛ ضمن اینکه فرمانداری شهرستان در تمام مراحل برای تحقق این امر حمایت و پشتیبانی می نماید.
مهندس عادل مقدس، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان ضمن اعلام آمادگی این شبکه جهت همکاری برای تحقق این امر افزود: در سال گذشته تعداد 76 مورد حیوان گزیدگی در سطح شهرستان بوده که 90درصد از این موارد مربوط به سگ ها بوده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان تاکید کرد: هزینه پیشگیری و درمان هر مورد حیوان گزیدگی بین 8 الی 10 میلیون ریال از قبیل واکسیناسیون و سایر اقدامات مربوط است.
مقدس اظهار داشت: علاوه بر هزینه درمانی که برای افراد آسیب دیده صرف می شود، صدمات جسمی و روحی وارد شده نیز قابل توجه است.
شایان ذکر است نشست شورای سلامت با حضور معاون عمرانی فرماندار، بخشدار بخش مرکزی، شهردارها، اعضای شورا و مدیران نهاد های شهرستان تنگستان برگزار شد.
منبع :  روابط عمومی فرمانداری تنگستان - نعمت اله پولادی    1397/2/22 20:52        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )