دوشنبه 19 آذر 1397
فرماندارتنگستان :نیاز است زیر ساخت های و شرایط توسعه شهرستان فراهم شود (کدخبر: 3968)
فرماندارتنگستان :نیاز است زیر ساخت های  و شرایط توسعه شهرستان فراهم شود


 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تنگستان -عادل دهدشتی فرماندار تنگستان درهمایش روزدانشجو درجمع دانشجویان دانشگاههای  آزاد اسلامی واحد اهرم تنگستان ،دانشگاه پیام نور واحد اهرم وعلمی کار بردی  درسالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تبریک میلاد با سعادت آخرین پیام آور الهی حضرت محمد(ص)وششمین اخترتابناک امامت وولایت امام جعفر صادق (ع) اظهارداشت : جنبش دانشجویی جنبشی پویا مستمری برای تمامی ادوار و اعصار تاریخ می باشد زیرا در روز 16آذر سال 1332برای پاسداشت شهادت تن از دانشجویان که در جهت پایدارآزادی و فریاد عدالت خواهی و مبارزه با استکبار و استمعار جهانی  به روز دانشجونام گذاری شده است.
فرماندار تنگستان تصریح کرد:ازدانشجویان میخواهم که دقت وتوجه کنند به تاریخ معاصر کشور به ویژه تاریخ جنبش دانشجویی که پر از درس و عبرت می باشد
این مقام عالی دولت درشهرستان خاطرنشان کرد:یکی از نکاتی هم همیشه مد نظر است و مقایسه می کنیم فعالیت های دانشجویی در زمانی که دانشگاه ها متراکم تر و متمرکز تربودن جز اولویت های اساسی وکلیدی برای دانشجویان،باتوجه به فعالیت های انجمن صنفی، مجامع صنفی ،علمی وهیات مختلف که داشتند مثال زدنی بود همین فعالیت های نکته عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی برای تصمیم سازیها وسیاست گذاریها در حوزه های مختلف شده است .
وی ادامه داد: نقش اصلی در شکل گیری انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس  بحق دانشجویان بازیگر و نقش آفرینی کردند .
دهدشتی افزود: از جامع دانشجویی شهیدان و علمای بزرگوار هستند مانند شهید آیت الله بهشتی ،آیت الله مطهری ،آیت الله مفتح،مرحوم بازرگان و دکترعلی شریعتی همه اینهاطبیعتا خواستگاه آنها دانشگاه بوده است که توانستند مکاتبی و رویکردهای نظری ، تئوری وگهگاهی علمی برای طی طریق برای دانشجویان ارائه دهند .
فرماندار تنگستان عنوان داشت :درتاریخ با شکوه جمهوری اسلامی مشاهد می کنید اثر گذاری جنبش دانشجویی چه در اساتید وچه دانشجویان فراوان می باشد.
 این مقام عالی دولت در شهرستان بیان کرد:توصیه و تاکید ما در مدارس و دانشگاه ها این است فعالیت های اجتماعی ،سیاسی ، فرهنگی و در شکل وسیعترمشارکت اجتماعی درمحیط پیرامون خودجدی بگیرند و هم پای درس ،کتاب ودانشگاه به جلو ببرید .
وی ادامه داد:اینکه شهرستان تنگستان با خیلی از نرم های استانی فاصله دارد قابل قبول و پذیرفتنی است راهکاری این موضوع تلاش و کوشش مضاعف و پای کاربودن  شما دانشجویان و مطالبه گری خودمردم شهرستان در بخش های مختلف و موظف کردن مسئولین ومدیران به ویژه فرهنگی است که در زمینه توسعه برای تمام مردم وآحاد شهرستان ایجاد شود.
دهدشتی افزود: تا خودشما ها پای کار نباشید و تلاش و کوشش نکنید اتفاق در  حوزه مسائل توسعه به ویژه در حوزه عمرانی ،زیرساختی و اقتصادی  نخواهد افتاد.
فرماندار تنگستان اظهارداشت : در روز دانشجوی سال 95 یکی از مطالبات جدی شما دانشجویان راه دست رسی به دانشگاه بود با توجه به قولهایی که به آنها داد شد اعتبار این پروژه  تامین و احداث وگردید و مورد بهره برداری قرار گرفت .
این مقام عالی  دولت در تنگستان با اشار به مشکل آب کشاورزی در شهرستان ادامه داد: در حال حاضر سد خائیز که ظرفیت بسیارخوبی برای بخش کشاورزی  می باشد و می تواند بخش زیادی ازمشکلات درحوزه کشاورزی شهرستان برطرف کند در حال کار می باشد و اعتباری بالغ بر4میلیاردوهشتصد میلیون تومان آن ابلاغ شده و10میلیارد دیگر نیزدرقالب اسناد به آن اختصاص داده شده است که ظرف بازده زمانی که پیش بینی شده افتتاح خواهد شد .
وی افزود: نیاز است زیر ساخت های  و شرایط توسعه شهرستان فراهم شود.
دهدشتی افزود:اعتباری بالغ بر1میلیارد و 500 میلیون تومان  برای احداث پل روی رود خانه باهوش اهرم درکمیته برنامه ریزی  شهرستان مصوب شده که در سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد .
فرماندار تنگستان ادامه داد: با توجه به محرومیت زدایی که در روستاهای  صورت گرفته طی 5 سال گذشته بیش از 350هزار مترمربع از کوچه و معابر روستاهای شهرستان آسفالت شد است .
این مقام عالی دولت در تنگستان بیان داشت :با تغییراتی که در بیمارستان صورت گرفت تعدادی از متخصصان در شهرستان حضور یافتند.
وی گفت:انتظاری که از شما دانشجویان وبه عنوان  نخبگان شهرستان داریم پیش قدم بوده وحضور فعال داشته و مطالبه گر باشید.
دهدشتی با اشاره  به بحث اشتغال جوانان تصریح کرد:دو نوع تسهیلات جهت اشتغال جوانان جویا کاردولت برمبنای اقتصاد مقاومتی،تاکید مقام معظم رهبری وسیاست هایی که برای اشتغالزایی دارد درنظرگرفته که این تسهیلات درقالب بندالف وب بودجه سال 96 می باشد که یارانه داده می شود برای طرح هایی که از بانک های  عامل  در رشته های مختلف شغلی دریافت می کنند اگر دانش بنیان باشد تا 8 درصد برای مناطق محروم منظور شده  که شهرستان تنگستان نیز در بر می گیرد ودر حدود 224 میلیادرتومان شامل بوشهر شده است.
دهدشتی  با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال روستایی وعشایری نیز وجود دارد تبیین کرد : یک نوع تسهیلات روستایی و عشایر وجود دارد که شهرستان تنگستان از این حیث نیز باتوجه به اینکه بافت روستایی دارد به انتفاع خواهد رسید که حدود 194 میلیارد تومان سهم  استان بوشهر  می باشد و هرشهرستانی که قوی تر و پیشتاز تر عمل نماید اعتبار زودتر جذب می کند که 6 درصد است . .
 
 
 

منبع :  روابط عمومی فرماند اری تنگستان - نعمت اله پولادی    1396/10/14 06:32        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )