شنبه 28 مهر 1397
مجوز تاسیس پنج سازمان مردم نهاد، در شهرستان تنگستان صادر شده است. (کدخبر: 3939)
مجوز تاسیس پنج سازمان مردم نهاد، در شهرستان تنگستان صادر شده است. به گزارش روابط عمومی فرماندای تنگستان  احمد دشتی معاون سیاسی اجتماعی فرماندای تنگستان در نشست هیئت نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد اظهار داشت: توسعه و تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد از شعارهای محوری دولت تدبیر و امید بوده که در این راستا تلاش کرده‌ایم سمن‌ها را در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، محیط‌زیست، گردشگری، بانوان، ورزشی و ... در سطح شهرستان حمایت و فعال کنیم.

وی از صدور مجوز تأسیس نمایندگی یک سمن در زمینه محیط زیست در تنگستان خبر داد و بیان کرد: تا کنون پنج مجوز تأسیس سازمان مردم نهاد (سمن) در شهرستان صادر شده و ۱۳ درخواست تأسیس نیز در دست بررسی و اقدام است که پس از تکمیل پرونده و اخذ استعلامات لازم، مجوز فعالیت آنها صادر خواهد شد.

دشتی تصریح کرد: در حال حاضر فرآیند پاسخ به استعلام‌های سازمان‌های مردم‌نهاد با همکاری نهادهای اطلاعاتی و انتظامی تسریع شده است.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تنگستان بر حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد تأکید کرد و عنوان داشت: ما به افزایش کمی سمن‌ها اکتفا نمی‌کنیم و با تأکیدات فرماندار، به دنبال این مهم هستیم که تشکل‌های مردمی، نقش اساسی در توسعه شهرستان ایفا کند.

دشتی گفت: توصیه و تاکید نماینده عالی دولت در این شهرستان، به عنوان رئیس این هیئت، علاوه بر افزایش کمی این سمن‌ها، حمایت، افزایش و توانمندی و تاثیرگذاری این سازمان‌ها در توسعه شهرستان به‌ویژه در حوزه‌های محیط زیست گردشگری و ... است.

وی بیان داشت: سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند ایده‌ها، پیشنهاد و راهکارها را در حوزه تخصصی خود در قالب طرح به ادارات دولتی ارائه کند.

معاون فرمانداری تاکید کرد: تمامی ادارات و نهادهای شهرستان نسبت به ترغیب و تشویق علاقه‌مندان به حوزه‌های مختلف به منظور تشکیل و تاسیس سمن‌ها تلاش کنند.

منبع :  روابط عمومی فرماند اری تنگستان - نعمت اله پولادی    1396/9/8 06:46        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )