چهارشنبه 21 آذر 1397
باید مدیران دستگاه های اجرایی مشکل اشتغال را یکی ازدغدغه های خود بدانند (کدخبر: 3914)
باید مدیران دستگاه های اجرایی مشکل اشتغال را یکی ازدغدغه های خود بدانند

  

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری تنگستان -فرماندار تنگستان درجلسه کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری تنگستان که درمحل سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد، اظهارداشت: مهمترین چالشی که  درحال حاضر درسطح استانی و به شکل ویژه درشهرستان وجود دارد بحث اشتغال و نرخ بالای بیکاری می باشد

عادل دهدشتي با بيان اينكه برنامه های آتی ما طی چند ماه منتهی به اتمام سال 96 در سطح شهرستان بحث اشتغال است، تصريح كرد: از دستگاههاي إجرائي شهرستان انتظار مي رود در كنار شرح وظائف خود كه در قالب آيين نامه ها است، خلاقيت داشته باشند و أيده و پيشنهاد مطرح كنند؛ اینکه تمام برنامه و کارهای خود را معطوف به چارچوب های آیین نامه ای کنند باعث رضایت نیست..

این مقام عالی دولت درشهرستان افزود: باید مدیران دستگاه های اجرایی مشکل اشتغال را یکی ازدغدغه های خود بداند و در شهرستان با طرح ایده و پیشنهاد؛ برأي أين موضوع راه حل ارائه دهند، حتی اگر خارج از اداره متولی اش باشد.

دهدشتی با بیان اینکه این جلسه را باید تحت عنوان کارگروه اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال دید، ادامه داد: نیاز امروز ما برای حل بحث اشتغال خلاقیت است و ارائه طرح و ایده است؛ این کارگروه می توان رد حوزه های مختلف از جمله طرح کارورزی، اشتغال، مباحثی در مورد شرکت ها و مشکلات آن، موانع و مشکلات تولید اظهارنظرکند. 

وی با تاكيد بر اينكه از بانک های عامل در موضوع اشتغال جهت شرکت در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری دعوت شود، ادامه داد: در حال حاضر تسهیلاتی که در سطح شهرستان در حال پرداخت است در زمینه مشاغل خانگی و طرح های  روستا تعاون مي باشد.

دهدشتی تصریح کرد: ما تعدادی تسهیلات داریم که باید رونق بگیرند مانند مشاغل خانگی و روستا تعاون است. طرح روستا تعاون ظرفیت بسیار خوبی است و می توانیم از آن استفاده کنیم و انتظار دارم بخشداران این طرح را در جلسات توضیح دهند و برای مردم ارائه دهند.

وی تاکید کرد: این جلسات را مرتب در روستاها برگزار کنید و کسانی که علاقمند و نیازمند به کار هستند را پیگیری کنید و گزارش هفتگی آن را به فرمانداری ارائه دهید. آنها را متقاعد کنید. تا از ظرفیت ها و توانمندی های خود و روستاهایشان استفاده کنند.

 فرماندار تنگستان خاطرنشان کرد :دستگاه های اجرایی با همکاری دهیاریها، جلساتي جهت اطلاع  عموم  مردم برای تشکیل روستا تعاون درروستاهای شهرستان برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی برگزار كرده و گزارش این جلسات را به فرمانداری ارسال نمایند. .

منبع :  روابط عمومی فرماند اری تنگستان - نعمت اله پولادی    1396/8/20 06:14        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )