یکشنبه 06 اسفند 1396
باید مدیران دستگاه های اجرایی مشکل اشتغال را یکی ازدغدغه های خود بدانند
باید مدیران دستگاه های اجرایی مشکل اشتغال را یکی ازدغدغه های خود بدانند

  

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری تنگستان -فرماندار تنگستان درجلسه کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری تنگستان که درمحل سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد، اظهارداشت: مهمترین چالشی که  درحال حاضر درسطح استانی و به شکل ویژه درشهرستان وجود دارد بحث اشتغال و نرخ بالای بیکاری می باشد

عادل دهدشتي با بيان اينكه برنامه های آتی ما طی چند ماه منتهی به اتمام سال 96 در سطح شهرستان بحث اشتغال است، تصريح كرد: از دستگاههاي إجرائي شهرستان انتظار مي رود در كنار شرح وظائف خود كه در قالب آيين نامه ها است، خلاقيت داشته باشند و أيده و پيشنهاد مطرح كنند؛ اینکه تمام برنامه و کارهای خود را معطوف به چارچوب های آیین نامه ای کنند باعث رضایت نیست..

این مقام عالی دولت درشهرستان افزود: باید مدیران دستگاه های اجرایی مشکل اشتغال را یکی ازدغدغه های خود بداند و در شهرستان با طرح ایده و پیشنهاد؛ برأي أين موضوع راه حل ارائه دهند، حتی اگر خارج از اداره متولی اش باشد.

دهدشتی با بیان اینکه این جلسه را باید تحت عنوان کارگروه اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال دید، ادامه داد: نیاز امروز ما برای حل بحث اشتغال خلاقیت است و ارائه طرح و ایده است؛ این کارگروه می توان رد حوزه های مختلف از جمله طرح کارورزی، اشتغال، مباحثی در مورد شرکت ها و مشکلات آن، موانع و مشکلات تولید اظهارنظرکند. 

وی با تاكيد بر اينكه از بانک های عامل در موضوع اشتغال جهت شرکت در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری دعوت شود، ادامه داد: در حال حاضر تسهیلاتی که در سطح شهرستان در حال پرداخت است در زمینه مشاغل خانگی و طرح های  روستا تعاون مي باشد.

دهدشتی تصریح کرد: ما تعدادی تسهیلات داریم که باید رونق بگیرند مانند مشاغل خانگی و روستا تعاون است. طرح روستا تعاون ظرفیت بسیار خوبی است و می توانیم از آن استفاده کنیم و انتظار دارم بخشداران این طرح را در جلسات توضیح دهند و برای مردم ارائه دهند.

وی تاکید کرد: این جلسات را مرتب در روستاها برگزار کنید و کسانی که علاقمند و نیازمند به کار هستند را پیگیری کنید و گزارش هفتگی آن را به فرمانداری ارائه دهید. آنها را متقاعد کنید. تا از ظرفیت ها و توانمندی های خود و روستاهایشان استفاده کنند.

 فرماندار تنگستان خاطرنشان کرد :دستگاه های اجرایی با همکاری دهیاریها، جلساتي جهت اطلاع  عموم  مردم برای تشکیل روستا تعاون درروستاهای شهرستان برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی برگزار كرده و گزارش این جلسات را به فرمانداری ارسال نمایند. .

منبع :  روابط عمومی فرماند اری تنگستان - نعمت اله پولادی    1396/8/20 06:14        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :