چهارشنبه 21 آذر 1397
امروز کشور بیش از هر زمان دیگری به دانش آموزان، دانشجویان، نخبه های علمی با سواد نیاز دارد (کدخبر: 3899)
امروز کشور بیش از هر زمان دیگری به دانش آموزان، دانشجویان، نخبه های علمی با سواد نیاز دارد
به گزارش روابط عمومی فرماندای تنگستان -فرماندارتنگستان درمراسم زنگ ایثارومقاومت به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی دردبیرستان حضرت زینب (س)اهرم با گراميداشت شهادت شهیدحسین فهمیده، اظهارداشت: درکشوری درحال فعالیت هستیم که در چارچوب موازین اسلامی وباروحیه وطن پرستی وتعصب ملی ایرانی؛ انقلاب اسلامی شکل گرفته و با اهداف وآمالی که هدف ومد نظرآن بوده تا امروز ادامه پیدا کرده است.
فرماندارتنگستان با اشاره به پیش بینی حضرت امام (ره) برای نوجوانان در دهه 40 و اینکه آنها آینده کشور و انقلاب هستند، اظهارداشت: دانش آموزان در آن برهه خاص در سال 1357، انقلاب شکوهمند اسلامی را رقم زدند، در جنگ تحمیلی در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافتند، جان فشانی کردند، درس و مدرسه  را در یک مقطع رها کردند و حضوردرجبهه برای دفاع از کیان این مملکت بر همه وجودشان و مال و زندگی خود ترجيح دادند كه شهید حسین فهمیده  نمونه ای از همین 36هزار دانش آموز شهید است که الگویی برای  همه جوانان انقلاب اسلامی و همه دانش آموزان می باشد.
این مقام عالی دولت در شهرستان خاطرنشان كرد: در جنگ هشت ساله نیاز به حضور دانش آموزان در جنگ احساس مي شد که خیلی از آنها حضور یافتند و بانوان نیز از این رشادت ها و ایثار گری هاي آنها  پشتیبانی کردند.
وی ادامه داد: یکی از مشکلات کشور این بود که تحت تحریم های ظالمانه و ناروا و غیر منصفانه دنیای غرب وبین الملل قرار گرفت چرا كه برای انقلاب اسلامی یک سری اهداف، آمال و آرزوهایی داشته و خواهد داشت و نوع نگاه انقلاب اسلامی به مسائل متفاوت با دنیاي استکباراست؛ طبیعی خواهد بود آنها اين موضوع را برنمی تابند و مارا تحت فشار قرار خواهند داد و در یک دوره جنک راه می اندازند و یک دوره تحریم و دیگر مسائل و مشکلات برای این کشور رقم می زنند.
دهدشتی افزود: آنچه نیاز است ما انجام دهیم این است خود باوری در خودمان را تقویت کنیم و با نگاه به ارزشهای خودمان یعنی ارزشهای انقلاب اسلامی به سمت و سویی برويم كه در كنارتعامل با دنيا، بر روي مواضع خود نيز پافشاري كنيم.
فرماندار تنگستان تبیین کرد: امروز به پشتوانه اقتدار نیروهای مسلح، حرفمان را درعرصه دیپلماسی  بیان مي كنيم و شاهد هستیم که همگان، جمهوری اسلامی ایران را بعنوان یک کشور برجسته و دارای اقتدار و با صلابت در خاورمیانه میدانند و پذيرفته اند ايران درمنطقه ای که  در گیر جنگ و خون ریزی و مسائل و مشکلات گوناگونی است یک کشور مقتدر است و اینها در یک دوره جانفشانی و تلاش، به وجود آمده تا امروز شاهد پیشرفتی باشیم که به برکت نظام اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش مجموعه خدمت گذاران این نظام دردولتها می باشد.
این مقام عالی دولت در شهرستان عنوان داشت : امروز کشور بیش از هر زمان دیگری به دانش آموزان، دانشجویان، نخبه هاي علمی با سواد نیاز دارد؛ یعنی  مسلط به همه مسائل در حوزه های علمی ،مسائل اجتماعی ،آگاهی سیاسی وآنچه نیاز جامعه است.
وی افزود: باید دانش آموزان برنامه ریزی دقیقی برای خود داشته باشند كه هم بتوانند درس بخوانند و هم در حوزه اجتماعی پیرامون خود سعی کنند با یک نگاه توأم با تيزبيني و هوشیاری به مسائل توجه، تصمیم گیری و برنامه ریزی نمایند.
عادل دهدشتی همچنين خواستار توجه دانش آموزان به مطالعه کتاب در شهرستان شد .
منبع :  روابط عمومی فرماند اری تنگستان - نعمت اله پولادی    1396/8/13 06:07        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )